Przesiewanie ziemi w Poznaniu

Przełom XX i XXI wieku był okresem rozkwitu rozmaitych trendów ekologicznych i wzmacniania świadomości na temat globalnego ocieplenia. To i jednoczesny rozwój nowoczesnych technologii wprowadził na rynek różnego rodzaju przesiewacze ziemi. Maszyny te potrafią skutecznie separować odpady od zdrowego czarnoziemu. Na szeroką skalę zastosowano to na przykład w firmach budowlanych, ponieważ przesiewacze idealnie nadają się do pozyskiwania czystej ziemi. Ta może być przecież użyta ponownie do wyrównywania terenu pod zabudowę, projektowania parków, skwerów czy przydomowych ogrodów. Wykorzystywanie przesiewaczy bębnowych jest w tej branży coraz częstsze. Gdzie ich szukać?

Wynajem przesiewacza – usługa w Wielkopolsce

Firm oferujących wynajem przesiewacza bębnowego jest stosunkowo niewiele. Jeżeli chodzi o Wielkopolskę, to można tu wymienić chociażby Bruk-Bau, która od przeszło dwóch dekad zajmuje się działalnością okołobudowlaną, oferując klientom nie tylko przesiewanie ziemi, ale również utrzymywanie terenów zielonych, budowanie placów i chodników czy odśnieżanie w czasie zimy. Jeżeli chodzi o przesiewanie ziemi w Poznaniu, to istnieje ku temu odrębna strona internetowa przesiej.pl.

Ile kosztuje przesiewanie ziemi w Poznaniu?

Nieważne, jakiego rodzaju materiał jest do przesiania. Cenę za wynajem przesiewacza przelicza się na godziny pracy maszyny i operatora (paliwo jest w cenie) plus dojazd na miejsce. Przesiewacz bębnowy musi być ciągnięty przez ciężarówkę. Aby to uśrednić, można powiedzieć, że cena wynajęcia przesiewacza i jednego pracownika do obsługi maszyny, wynosi 250 zł netto na godzinę. Do tego trzeba doliczyć cenę za dojazd. Czy takie rozwiązanie się opłaca? Tak, ponieważ maszyna jest zdolna przesiać nawet kilkaset ton ziemi w ciągu jednego dnia, kiedy to tona czarnoziemu kosztuje 30 zł. Dlatego na przesiewaniu ziemi da się jeszcze zarobić. Należy jednak pamiętać, że maszyna wymaga ciągłej korelacji z koparką, która będzie tę ziemię ładować. Podana cena dotyczy wyłącznie kosztu wynajęcia przesiewacza bębnowego.

Przesiewanie ziemi – Poznań i okolice

Jeżeli szukasz usługodawcy, który przesieje twoją ziemię w Poznaniu, to zajrzyj na przesiej.pl. Oferta kierowana jest zarówno dla przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych. Przesiewacz poradzi sobie z każdym rodzajem ziemi, a koszt jego wynajęcia nie jest wygórowany. Warto pamiętać, że usługa przynosi nam zysk w postaci idealnie przesianej ziemi, którą można później sprzedać bądź użyć do wyrównania gleby.

Dlaczego warto?

Słowem podsumowania – przesiewanie ziemi to nie tylko ekologiczne, ale i niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Przesiana ziemia wykorzystywana jest przez przedsiębiorców tworzących parki czy chodniki. Z usługi mogą też skorzystać klienci indywidualni. Czystą ziemię można również sprzedać. Tona ziemi kosztuje 30 zł, a godzinowy koszt pracy przesiewacza i operatora to 250 zł netto. Maszyna jest w stanie wydać kilkaset ton przesianej ziemi dziennie. Warto pamiętać, że do przesiewania przesiewaczem bębnowym wymagana jest koparka. Jeżeli szukać usługodawców z Wielkopolski, to pamiętaj: przesiewanie ziemi Poznań – tylko z przesiej.pl i firmą Bruk-Bau.