Przesiewanie ziemi ogrodowej – co i jak?

Jeżeli kochasz swój ogród i chcesz, by był on zdrowy i piękny, przesiewanie ziemi w ogrodzie powinno być pierwszą czynnością, która przyjdzie ci na myśl jeszcze na etapie projektu. To proste rozwiązanie może przynieść wiele korzyści roślinom, którymi zagospodarujesz przestrzeń wokół domu. Czym dokładnie jest przesiewanie ziemi i dlaczego warto z tego skorzystać?

Zacznijmy od tego, że przesiewanie ziemi w ogrodzie ma wiele korzyści. Po pierwsze, pomaga usunąć kamienie, glinę, chwasty i inne niepożądane rośliny. Po drugie, to doskonały sposób na wyrównanie powierzchni np. wokół naszego domu. Jakby tego było mało, dobra gleba stanie się kamieniem węgielnym dla przepięknego ogrodu. Samo przesiewanie poprawia wygląd naszego ogrodu. Warto o to zadbać już na samym początku.

Czym przesiać ziemię ogrodową?

Przesiewacz PRONAR MPB 14.44 to maszyna służąca do przesiewania ziemi. Polega to na przesypywaniu ziemi przez sito bębna o określonej wielkości oczek. Otwory pozwalają przejść małym kamieniom, z których składa się ziemia, a jednocześnie separują śmieci, chwasty i głazy. Maszyna wyposażona jest w silnik spalinowy, który napędza wał przesiewający, a taśmy, którymi wylatuje materiał, mają regulowane nachylenie. Przy użyciu koparki należy napełniać maszynę ziemią, a przesiewać przesunie ją przez sito dzięki specjalnym taśmom. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się wypożyczaniem przesiewaczy bębnowych. Ich praca liczona jest w godzinach, zwykle około 250 zł netto/h.

Przesiewanie ziemi ogrodowej przesiewaczem bębnowym – korzyści

Przesiewanie ziemi w ogrodzie za pomocą sita przesiewacza PRONAR MPB 14.44 ma wiele korzyści. Jego praca daje nam czystą i świeżą ziemię gotową do sprzedaży czy przeznaczenia na własny użytek. Ziemię można zagospodarować na różne sposoby. Te wynikają z typu zlecenia. Bywa tak, że przesiewacze wynajmowane są przez firmy budujące parkingi czy szykujące grunt pod budynki, jak również osoby prywatne. Ten drugi podmiot korzysta z nich w celu stworzenia przepięknego zdrowego ogrodu, który przetrwa przez dziesięciolecia. Warto pamiętać, że rośliny rosną lepiej, kiedy trafią na podatny grunt. O to możemy zadbać my sami. W tej branży sprawdzi się PRONAR MPB 14.44, przesiewacz bębnowy, którego użycie przyniesie same korzyści.

Gdzie sprzedać przesianą ziemię?

Jeżeli chcesz sprzedać przesianą ziemię, istnieje kilka sposobów, które warto rozważyć. Oto pomysły:

  1. Skontaktuj się z lokalnymi ogrodami botanicznymi, sklepami zoologicznymi czy ogrodniczymi i zapytaj, czy są zainteresowani zakupem przesianej ziemi.
  2. Oferuj przesianą ziemię w internecie np. poprzez tworzenie ogłoszeń.
  3. Sprzedawaj przesianą ziemię w skupie.
  4. Skontaktuj się z lokalnymi ogrodnikami, zapytaj, czy chcą kupić ziemię. Mogą to być również sąsiedzi.

Tona ziemi kosztuje około 30 zł.

Zanim sprzedaż przesianą ziemię, upewnij się, że jest ona dobrze przesiana i pozbawiona większych kamieni, śmieci oraz roślin. W celu zwiększenia sprzedaży dobrze jest też zadbać o estetyczne opakowanie towaru. W ten sposób być może uda nam się przyciągnąć więcej klientów. 

Polecane artykuły:

Przeczytaj artykuł o przesiewaniu kruszców!